hit
counter
Porównanie lokat online: znajdź najlepszą ofertę

Korzystając z poniższej porównywarki możesz mieć pewność, że znajdziesz dla najlepszą siebie ofertę dostępną aktualnie na rynku. Po prostu wprowadź wszystkie niezbędne dane i poczekaj aż poniższy kalkulator wyliczy, która lokata będzie najbardziej korzystna.

1

lokata online Iopen finance
Doradca bezpłatnie pomoże Ci wybrać najlepszą ofertę

2

lokata online toyota bank
gwarancja wypłaty naliczonych odsetek w przypadku zerwania
Oprocentowanie stałe 2,5% w skali roku
od 3000 zł

3

lokata online getin bank
gwarancja wypłaty naliczonych odsetek w przypadku zerwania
Oprocentowanie stałe 3,0% w skali roku
od 1000 do 20 000 zł
x
Nasza strona korzysta z plików cookies wyłącznie w celu zapewnienia poprawnego funkcjonowania. Przeglądając naszą stronę wyrażasz na to zgodę.

Wydawać by się mogło, że osoby posiadające dużą ilość kapitału i chcące go ulokować na bezpiecznych depozytach bankowych są w lepszej sytuacji niż osoby chcące ulokować na nich o wiele niższe sumy oszczędności. Okazuje się jednak, że osoby z dużym kapitałem wcale nie będą mogły zarobić więcej. Jest to doskonale widoczne, gdy przeanalizuje się, jakie oferty są proponowane osobom, które chcą ulokować na depozycie bankowym 100 tysięcy złotych.

100 tysięcy złotych to za dużo?

Porównanie depozytów o niskim stopniu ryzyka inwestycyjnego jednoznacznie pokazuje, że wiele banków nie oferuje atrakcyjnych lokat dla osób chcących ulokować na nich 100 tysięcy złotych. Często produkty oszczędnościowe objęte najwyższym oprocentowaniem pozwalają ulokować kwoty o wiele niższe np. do 5 czy 10 tysięcy złotych. Banki nie są bowiem zainteresowane umożliwianiem klientom zarabiania dużym sum odsetek, gdyż jest to dla nich niekorzystne. Promocyjne i wysoko oprocentowane produkty oszczędnościowe są bowiem traktowane przez placówki bankowe jedynie jako wabik na nowych klientów, a nie jako forma korzystnej inwestycji dla osób posiadających duże sumy oszczędności.

Co prawda, zdarza się, że wysoko oprocentowane produkty oszczędnościowe pozwalają ulokować nawet tak wysokie kwoty jak 100 tysięcy złotych, jednak może okazać się też, że większa część tego kapitału będzie objęta oprocentowaniem niższym.

Na 12 miesięcy nie warto

Zadziwiający może być też fakt, iż osoby chcące ulokować na procent 100 tysięcy złotych, najmniej zarobią na nich, gdy skorzystają z produktu oszczędnościowego na okres 12 miesięcy. Lokaty roczne dla kwot o tej wysokości mają bowiem oprocentowanie rzeczywiste niższe niż 1 procent, co sprawia, że w ciągu 365 dni zarobimy mniej niż 1000 złotych. Opłacalność takiej inwestycji jest więc znikoma, choć większości osób może wydawać się, że przy tak wysokim kapitale nigdy nie ma się problemu ze znalezieniem bezpiecznego depozytu bankowego na atrakcyjnych warunkach założenia.

Znacznie bardziej opłacalne jest skorzystanie z oferty depozytów krótkoterminowych, które umożliwiają wpłacenie na nie 100 tysięcy złotych. Tego typu produkty oszczędnościowe – mimo dość wąskiej oferty – pozwalają zarobić do 550-650 złotych w ciągu kwartału, czyli prawie lub ponad połowę tego co na produkcie oszczędnościowym na 12 miesięcy. Oznacza to, że w przypadku skorzystania kolejno z dwóch depozytów na okres 3 miesięcy zarobimy na nich więcej niż na jednym depozycie rocznym, mając ponadto możliwość zyskania kolejnych odsetek przez następne 6 miesięcy danego roku. Nietrudno więc zauważyć, że inwestycje w depozyty o krótkim terminie obowiązywania wypadają znacznie korzystniej niż podobne inwestycje na czas dłuższy.

Bez konieczności posiadania konta

Osoby chcące ulokować na depozycie o niskim ryzyku inwestycyjnym 100 tysięcy złotych mają jednak jeden powód do radości. Banki oferują im bowiem bardzo często możliwość skorzystania z wybranego produktu oszczędnościowego bez konieczności posiadania rachunku osobistego – jego założenie nie jest bowiem warunkiem niezbędnym do założenia depozytu. Brak takiego wymogu sprawia, że inwestor posiadający duży kapitał nie musi ponosić ewentualnych kosztów związanych z posiadaniem ROR w danym banku. Ponadto nie jest on przywiązany do jednej placówki bankowej, dzięki czemu ewentualne otwieranie depozytów w innych podmiotach staje się dla niego łatwiejsze. Brak zobowiązań wobec danego oddziału pozwala więc swobodnie korzystać z atrakcyjnych depozytów krótkoterminowych.

Spróbuj negocjować

Jeżeli posiadamy kapitał większy niż 100 tysięcy złotych, może być nam trudno znaleźć atrakcyjny depozyt o niskim stopniu ryzyka inwestycyjnego. Wiele banków nie zaproponuje nam bowiem w swojej ofercie standardowej żadnego pozwalającego zarobić depozytu. Pamiętajmy jednak, że zawsze możemy podjąć próby negocjowania indywidualnego oprocentowania depozytu bankowego – zwłaszcza, gdy posiadamy sporą sumę oszczędności oraz gdy jesteśmy stałymi klientami danej placówki, korzystającymi z wielu innych proponowanych przez nią produktów.